O NÁS

Na základe dlhoročných skúseností v pestovaní pre Vás pripravujeme stálo zelené thuje smaragd vhodné do živých plotov pestované v našich klimatických podmienkach. Thuje smaragd pestujeme od roku 1998. Špecializujeme sa hlavne na Smaragdy. Rastliny pestujeme v SR a ČR. Thuje smaragd kopeme vždy v deň predaja.

  • Stovky thují pestované v SR
  • Poradenstvo pri nákupe
  • Doprava priamo k Vám
  • Možnosť osobného odberu
  • Dlhoročné skúsenosti
  • Ďalšie príslušenstvo do záhrady

O TUJÁCH

Tuja patrí v súčasnej dobe medzi najobľúbenejšie dreviny pri výsadbe do okrasných záhrad a parkov. Výhodou tují je ich nenáročnosť a dlhovekosť, sú mrazuvzdorné. Pre svoju stále zelenú farbu vytvárajú príjemný pocit pokoja, vznešenosti a po opadaní listnatých stromov zostáva v záhrade ako najvýraznejšia známka živej prírody.

Tuje sú vhodné na výsadbu do živých plotov ale i samostatne. Slúžia nám na zakrytie nežiaducich predmetov a pohľadov pri zvyšovaní súkromia, ako protihluková a protiprachová stena. Spríjemňujú nám pobyt v okrasnej záhrade alebo na dvore. Rastú do stĺpovitého alebo kužeľovitého tvaru do výšky až 10 metrov. Optimálna vzdialenosť výsadby na živý plot je 40-50 cm od seba. Variabilita výsadby do živých plotov je rôzna. Krásny vzhľad dosiahneme i v dvoch radoch vo vzdialenosti 25 cm do trojuholníkovej topológie. Pre dosiahnutie kužeľovitého tvaru je potrebné thuju na jar a začiatkom jesene strihať. Pri výsadbe okrasných drevín a zakladaní okrasných záhrad je potrebné sa poradiť so záhradným architektom.


THUJA SMARAGD

Tuja Smaragd pôvodom z východu Severnej Ameriky a Kanady. Kuželovitá koruna s tmavozelenými plochými vetvičkami šupinovitými ihličkami. Druh je mrazuvzdorný. Vyhovujú mu vlhkejšie pôdy i ovzdušie, ale dobre sa aklimatizuje resp. prispôsobuje i v iných podmienkach. Je vhodný do okrasných záhrad pre jeho ľahkú tvarovateľnosť. Priemerná výška 3-5 m.
TUJE

Adresa

Tuje.sk
Podvinohrady 545
Veľké Zálužie 95135
Slovenská republika

Kontaktná osoba

Ing. Roman Omachel
tel.: +421 905 343 909
mail: omachel@digimail.sk

Naši partneri


Namgrass